

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 300 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4.2 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 5 |
| Current Rating | 250 mA |
| DC Resistance (DCR) | 380 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 6.2 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Max DC Current | 250 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 630 µm |
| Max Width | 330 µm |
| Min Length | 570 µm |
| Min Width | 270 µm |
| Tolerance | 0.3 nH |
Stock: 4233
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00150
Ext.Price$0.00150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00150 | $0.00150 |
| 10 | $0.00075 | $0.00750 |
| 50 | $0.00058 | $0.02900 |
| 100 | $0.00053 | $0.05300 |
| 500 | $0.00049 | $0.24500 |
| 1000 | $0.00044 | $0.44000 |
| 3000 | $0.00040 | $1.20000 |
| 5000 | $0.00036 | $1.80000 |
| 10000 | $0.00033 | $3.30000 |
| 30000 | $0.00030 | $9.00000 |
